Heart Link 10mm Toggle Bracelet in 316L Stainless Steel Yellow Gold Finish with 24x26mm Heart Medical ID Charm (THT10-GRD)
    Measure your wrist SNUGLY with a measuring tape or use our printable wrist sizer.
    We’ll add approx 3/4 inch for a comfortable fit.
    see our Medical ID Resources for more information
[field "mepinfo"]
Bracelet Sizing
For example, for a 6.5 inch snug wrist select: 6.5” wrist (7.25” bracelet)
-10%
-15%
-15%
-10%
-10%
-10%
-15%
-15%
-10%